Son Ürünümüz
TOPTAN FİYATLARIMIZSTANDARTLARIMIZ
E-Ticaret Sitemiz

E-TİCARET SİTEMİZ
ONİLİNE İŞLEMLERE
AÇILMIŞTIR.dartsanglobal.comİNCELEDİNİZ Mİ?

Sosyal Medya

   


    

Whatsapp Destek

Dart Flight-Flayt-Kanat

DART FLİGHT-FLAYT-KANAT ve “Dartsan”

    Dart flight, dart sporunda kullanılan çoklu ekipman malzemesinden biridir. Dart sporunda, dart oku, dart şaft ve dart flight üçü birlikte bir temel malzemeyi tamamlamış olurlar. Bu üç malzemeden en az biri eksik olduğunda da bir anlam ifade etmezler ve ihtiyacı karşılayamazlar. Dart flight, flayt olarak okunuşunun yanında Türkçede dart kanat veya dart tüyü gibi kelimelerle de ifade edilmektedir. Dart okunun atış veya fırlatış anından sonra okun yön, hız, doğrusal hareket ve hedefe odaklanma gibi faktörleri etkileyen malzeme hatta tek tamamlayıcı malzemedir. Dart okunun hedefe hareketinde aerodinamik etkiyi ve dengeyi sağlar.

   Çok farklı tasarım ve modelleri olmasına rağmen en çok kullanılan klasik standart tasarımlardır. Ortalama ölçüleri, 45mmx35mm ebatlarındadır. Flight, çoğunlukla foldable yani katlanabilir özelliktedir. Katlanabilir olması ve çok hafif olması dolayısıyla da hem kütle hem hacimsel olarak kolaylık sağlamaktadır. Üretim teknikleri olarak bilinen 4-5 farklı teknik ve teknolojik yol vardır. Kullanılan malzeme çoğunlukla plastik, PET, kağıt, selefon kaplama vs. gibi malzemelerdir. 75 micron – 150 micron arasında bir yoğunlukta ürünler kullanılsa da en çok tercih edilen 100 micron ürünlerdir.

Flight malzemesi direkt olarak dart şaftına takılarak kullanılsa da şaft halkası kullanılarak takılması her iki ürünün daha iyi korunmasını, kullanırken hemen şaft ile flaytın birbirinden ayrılmamasını sağlar. Şaft halkası sadece şafta takılarak kullanılsa da ideal ve doğru olan, flaytın ucunun delinmesi, halkanın bu deliğe oturtulması ve şaftın da nizami olarak halkanın içinden geçerek gflayta takılması gerekir. Bunun için flaytın uç tarafının flayt delgeci yani puncher ile delinmesi gerekir. Şaft halkasının (ring) nasıl kullanıldığı ayrıca anlatılacaktır.

    Aynı ihtiyacı karşılayan dart şaft ve flaytın bütünleşik olduğu entegre dart şaft-flight modeller de vardır. Bu model ürünler farklı tercihler kullanmak yerine standart bir model ve ölçü sunmaktadır.  

“dartsan”

Dart Flight-Flayt-Kanat

100 Micron-PET

DARTSAN Dart Flight.

Ülkemizde “dartsan” tescilli markası  (yerli marka) ile iç ve dış piyasaya sunulmuş olan dart flayt ürünleri solda görülmektedir.

100 micron yoğunlukta, standart ölçü ve PET malzemesinden üretilmiştir. (Foldable) katlanabilir özellikte ve dört kanatlıdır.

Dartsan Global Ticaret girişimleriyle ve dartsan markası ile üretilmiş olan dart flayt malzemeleri şuan için kırmızı, beyaz ve siyah renklerde üretilmiştir.

05.05.2020 tarihinde kurulmuş olan Dartsan Global Ticaret, önümüzdeki süreç içinde “dartsan” ve “Turko Fabric” markaları ile bir çok ürünü üretmeye, ürettirmeye ve millileştirmeye devam edecektir.

PET : Polietilen Tereftalat diğer adlarıyla PET veya PETE, termoplastik bir malzemedir. Güçlü, sağlam, parlak vesert bir yapıya sahiptir. Polietilen tereftalat olarak isimlendirilen bu madde polyester ailesine ait poli kondenzasyon yöntemi kullanılarak üretilir. Etilen glikol ile tereftalik asidin polimerizasyon tekniği kullanılarak elde edilen polietilen tereftalat, işlemin ardından plastik olarak işlenebilecek halde eritilmiş ve yapışkan bir malzemeye dönüşmüş olarak meydana gelir.