E-Ticaret Sitemiz

E-TİCARET SİTEMİZ
ONİLİNE İŞLEMLERE
AÇILMIŞTIR.dartsanglobal.comİNCELEDİNİZ Mİ?

Web Sitelerimiz
Buradasınız!
www.dartsan.com

  


Hazırlanıyor
www.turkofabric.comE-Ticaret Sitemiz
www.dartsanglobal.com
Whatsapp Destek

Bir Başarı Hikayesi

BİR BAŞARI HİKAYESİ

     İnsanoğlu yaşamı süresince sürekli gelişim ve değişim gösteren tek canlı türüdür. Hem bireysel hem toplumsal hem de kurumsal düzeyde bir sonraki süreç her zaman daha ileri bir seviyeye ulaşmıştır.

   İnsanoğlu aynı zamanda eğitim ve öğretim süreçlerini ve elindeki imkanları kullanarak hedef kitlesini istenilen seviyeye hatta beklentinin çok üzerine yükseltebilmektedir.

  

   Bu yazımızda da idealist, genç, yürekli, vicdanlı ve fedakar bir öğretmenin bir köy okulunda tüm imkansızlıklara rağmen neredeyse “Böyle şey olamaz” diyebilceğimiz bir başarı hikayesini ele alıyoruz.

    Her öğretmen bir cevherdir. Ya keşfedilmemiştir yada göremediğimiz bir yerde parlamaktadır. Eskişehirin Sivrihisar İlçesine bağlı Nasrettin Hoca köyü ilkokulunda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmakta olan Engin Gezer öğretmenimiz oradaki evlatlarımız için anne babalarından sonra hayatlarına dokunan ve değiştiren en değerli insan olacaktır.

    Engin Gezer öğretmenimizin okulu bir köy okuludur. Toplam 42 öğrencisi mevcuttur. Köyünün bir özelliği de adını geçmişimizden günümüze kadar gelen bir Türk büyüğümüzün adını taşımasıdır. Öğretmenimiz Engin Gezer, spor kültürünün öğrencilerine tüm yönleriyle gelişimlerine katkı sağlaması için mevcut olan toplam 42 öğrencisini yatkınlıklarını ve motivasyonlarını ölçerek farklı branşlarda eğitmeye başlar. Okulundaki en uygun odayı spor salonu gibi kullanacak şekilde düzenler.

   Çocukların hem bireysel hem de takım oyunlarındaki çalışmalarının ve başarlarının onlara neler kazandıracağını aileleleri ile  paylaşıp onların da desteklerini alır. Ekiman ve ekonomik imkansızlıklara rağmen bütün motivasyon unsurlarını kullanarak ayrıca bireysel ilişkilerle temel malzeme ihtiyaçlarını tamamlayarak 42 çocuğu ile birçok spor branşında ilerlemeye başlar.

     Geçen bir yılın sonunda 5-6 branşta öğrencilerle muhteşem başarılar almaya başlarlar. Çoğunluğu il birincilikleri olmak üzere il ve bölge yarışmalarında girdikleri her branşta ilk üçe girerek başarı kürsülerinde yer almaya başlarlar. Şimdilerde de birkaç branşta elde ettikleri bölge başarıları neticesi Türkiye Şampiyonası finallerine gitmeye hazırlanmaktadırlar.

     Önlerinde yol gösteren bir eğitimci olmasaydı belki  bu öğrencilerimiz kendi illerini dahi uzun yıllar sonra gitme şansını yakalayacaktı. Şimdi okul sporları ve elde ettikleri başarılar ile belki de bir daha hiç gitmeyecekleri şehirleri, yerleri gördüler. Rekabet etmeyi, mücadele etmeyi, pes etmemeyi, kazanmayı öğrendiler. Başka takımlar başka akranlar ile tanışıp kaynaştılar. Soğukkanlı olmayı, program yapmayı, hedef koymayı öğrendiler. Mental ve fiziksel beceriler ve üstünlükler kazandılar. Özgüven ve özsaygı kazandılar. Bütün yönleriyle akranlarından bir adım önde olmayı kazandılar.

 

     Engin Gezer öğretmenimizi çocuklarına kazandırdığı değerler için minnet duyuyor ve yürekten kutluyoruz. Daha nice gençlere ışık olacaktır, gelecekleri için rehber olacaktır. Hepimizin hayatına dokunan bir öğretmen olmuştur. Engin Gezer hocamız her öğrencisinin hayatına dokunmaya ve onlara hayata en iyi şekilde hazırlamaya devam edecektir. Çünkü onun sevgi dolu yüreği ve idaelist ruhu her daim aynı kalacaktır.

      NOT: Bu yazı ve görseller hocamızın kendisinden izin alınarak hazırlanmıştır. Engin Gezer hocamızı anlatmak ve yazıyı  yayınlamak bizim için bir onurdur.