Son Ürünümüz
TOPTAN FİYATLARIMIZSTANDARTLARIMIZ
E-Ticaret Sitemiz

E-TİCARET SİTEMİZ
ONİLİNE İŞLEMLERE
AÇILMIŞTIR.dartsanglobal.comİNCELEDİNİZ Mİ?

Sosyal Medya

   


    

Whatsapp Destek

Dart Sporu Üzerine

 
DART SPORUNU SEVMEK, SEVDİRMEK...   
      Ben bir Beden Eğitimi öğretmeniyim. Ben de bu bölgenin insanı olduğum için öğrencilerime destek olmak adına özveride bulunarak elimden gelenin fazlasını yapmaya karar verdim. Sporun gücünden de faydalanarak öğrencilerimizi sokaklardan ve internet kafelerden alıkoymak, bütün kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, topluma faydalı bireyler hâline getirmek ve onların sporla birlikte sağlıklı gelişim sürdürebilmelerini sağlamak adına taşın altına elimi koydum. Bunu yaparken de asıl amacım, bu etkinliklerle gençlerimize paylaşmanın, yardımlaşmanın ve takım olmanın  anlamını yaşayarak kavrayabilecekleri bir ortam oluşturmanın yanı sıra çocuklarımıza, gençlerimize, okul sonrasında sosyal hayata ev yaşamına ve  iş yaşamlarına fiziken ve ruhen daha hazır hâle gelmeleri konusunda katkı sağlamaktır. Bu gençler spor yaparak büyüyecekler, arkadaşlığın, takım olmanın, paylaşmanın ne demek olduğunu öğrenecekler ve birer sporsever olarak yetişecek ve sonraki hayatlarını öyle devam ettireceklerdir. Sporcularımız, iyi birer izleyici olacaklar, sonraki yaşamlarında spora katkı vermeyi sürdüreceklerdir. 
     Okulumuz köylerden  ve Niğde şehir merkezinden gelen öğrencilerden oluşmaktadır. Okulumuz 1000'e yakın bir öğrenci kapasitesine sahip fakat kapalı bir spor salonu yok. 
                                                                                 
     Niğde'miz, soğuk ve sert bir iklime sahip olup tam altı ay Beden Eğitimi derslerinde dersler sınıflarda "Bardakla Ritim" dersleri, sınıf içi oyunlar ve masa tenisi,  video anlatımlar şeklinde işlenmektedir.  Bu çalışmalarımızdan başka daha neler  yapabiliriz derken jonglörlük  yani üç top çevirme, çocukların dikkat, algı, koordinasyon gibi zekâ gelişimine yönelik çalışmalar yapmaya başlayıp öğrencilerimize -fiziki mekân yetersizliği ve okulumuza ait spor salonu olmaması sebebiyle sınıflarda- üç top çevirme becerisini kazandırdık. Bu çalışmayı  yapan tek okul olduğumuzu düşünüyorum.                           
    Pandemi öncesinde Konya'da görev yapan Gürcan hocamın sayesinde Dart sporu ile tanıştım. Okulumuza 1 bord alarak işe başladık. Okullar arası maçlarda ikincilik, üçüncülük, dördüncülük derken bu işin içine girdik. Kendi imkânlarım ve okulumuzun imkânlarıyla bord ve profesyonel oklar alarak  Niğde il birinciliklerini aldık. Dart sporunu çok sevdim ve Bitlis'te hem Dart hem de Bocce 1. Kademe Antrenörlük Belgesi  alarak Kulübümüzü kurdum. 
      Öğle arası tatili için 12.30-13.10  saatleri arasında öğrencilerimiz okul dışına çıkıyor. Elbette dışarının olumsuz etkilerine maruz kalarak sigara gibi kötü alışkanlıklarla iç içe yaşamak durumu söz konusu olabiliyor. Öğrencilerimizi dışarının olumsuzluklardan uzaklaştırmak için   Okulumuzda 12.30 ve 13.10 arasında Dart salonunu dersimin olmadığı zamanlarda bile gelip açıyorum. Hatta hafta sonları cumartesi günlerinde dahi okulda öğrencilerimizle çalışmalar yapıyoruz.
     Ve gerçekten korunmaya muhtaç , anne ve babası ayrı , maddi durumu iyi olmayan risk altında o kadar çocuk var ki, hepsi dart atarken o kadar mutlu ki anlatamam.

      Onların o küçük kalplerine dokunarak onlara anlam verebilmek adına gerçekten çok mücadele veriyorum.  Bir gün gelmesem ne olur diye hep düşünüyorum.                                                                                                                                                    
      Bir deniz yıldızının hayatına son verecekmişim gibi hissediyor ve her gün dart salonunu açmam gerektiğini biliyorum.

      Benim için her bir öğrencim bir deniz yıldızı... Bu arada deniz yıldızının hikâyesini anlatıyım ister misiniz?

      Adamın biri kumsalda yürürken bir adamın telaşla bir şeyler yaptığını görür ve merak eder acaba ne yapıyor diye ve yanına varınca binlerce deniz yıldızını karada görürünce sorar adama: "-Sen ne yapıyorsun burada?"

-"Deniz yıldızlarını denize atıyorum." der ve kan ter içinde çabalamaya devam eder.
-Bu kadar deniz yıldızını atmakla bitiremezsin, boşuna uğraşma."
Adam ise "Ona iyi bak." diyerek bir deniz yıldızını eline alarak denize atar ve adama dönerek şunu söyler: "Onun için çok şey değişti." 
      Biz eğitimciler de her biri birer deniz yıldızı olan öğrencilerimizin hayatına anlam katabilmek onları iyiye ve güzele yönlendirebilmek için durmadan ve yorulmadan pes etmeyip çabalamaya devam edeceğiz. Yeter ki öğrencilerimizin hayatı güzelleşsin, yeter ki öğrencilerimiz her yönüyle donanımlı insanlar olabilsin. Yeter ki, bu öğrencilerimizden en az bir tanesini bile olsa milli takıma kazandıralım. Bu da bizi mutlu etmeye yetmez mi? Elbette fazlasıyla yeter!
                                                                              
Ömer YILMAZ 
 Beden Eğitimi Öğretmeni